Вітамін D синтезується у шкірі під впливом сонячного світла. Регулярне перебування на сонці та вживання їжі, багатої на цей вітамін, допоможуть підтримувати його оптимальний рівень. Про це йдеться у матеріалі NHS.

Продукти, багаті на вітамін D, включають тріску, сьомгу, лосось, ставриду, тунець, яловичу печінку, вершкове масло, збагачені молочні продукти і яйця. Рекомендована денна доза вітаміну D міститься у 100 г оселедця, 85 г лосося або 250 г тунця.

Незважаючи на це дослідження показують, що у великої кількості людей, особливо серед літніх, спостерігається дефіцит вітаміну D.

Симптоми дефіциту вітаміну D включають біль у кістках, суглобах та м'язах, повільне загоєння ран та проблеми з волоссям та нігтями, а також втому та слабкість.

У період з осені до весни, коли кількість сонячного світла зменшується, рекомендується приймати вітамін D як добавок для запобігання його дефіциту.

Люди, які не вживають продукти тваринного походження, можуть зіткнутися з дефіцитом вітаміну D і в цьому випадку рекомендується проконсультуватися з лікарем щодо прийому добавок.

Для дітей важливий вітамін D для кращого засвоєння кальцію та фосфору, запобігаючи розвитку рахіту. Грудне молоко не забезпечує достатнього рівня вітаміну D, тому дітям рекомендується приймати добавки.

Відповідно до ВООЗ, денні дози вітаміну D для дітей та дорослих варіюються від 8,5 до 10 мкг до 10 мкг, залежно від віку та ризику дефіциту. Не рекомендується перевищувати дозу 4000 МО для дорослих та 2000 МО для дітей віком до 10 років, щоб уникнути передозування.

Якщо у вас є сумнів щодо рівня вітаміну D, обговоріть це з вашим лікарем для індивідуального підходу до необхідного дозування. Не варто самостійно приймати вітаміни без попередньої консультації з лікарем.

Нагадаємо, що медики розповіли про найкорисніший гарнір: які страви будуть чудово поєднуватися з м'ясом та рибою.

Також Clutch повідомляв, що дієтолог розповіла, чи дійсно овочі втрачають корисні властивості після варіння: поради експерта.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою