Законопроєкт №10288, зареєстрований у Верховній Раді України, викликав жваві обговорення у суспільстві. Проєкт передбачає внесення суттєвих змін до нормативних актів країни з урахуванням рекомендацій Ради Європи щодо прав національних меншин. У зв'язку з цим багато хто висловлює побоювання щодо збереження української мови та національної ідентичності, про що пише "Обозреватель".

Одним із ключових моментів законопроєкту є повернення російської мови до різних сфер суспільного життя. На пропозицію документа, в країні можна буде відкривати спеціалізовані книгарні, де не менше 50% пропонованих книг мають бути мовою національних меншин. Це викликає побоювання щодо подальшої русифікації та можливої ​​втрати української мови у культурному середовищі.

У сфері освіти також передбачено зміни, які дають змогу використовувати мову національних меншин у навчальному процесі. У приватних вишах допускається проведення навчання мовою цих меншин, що може змінити мовний баланс в освітніх установах.

ЗМІ телеканали та радіостанції, які ведуть мовлення національними меншинами, зможуть скоротити програми українською мовою до 30%. Також допускається використання інших мов без дублювання в українських передачах та фільмах.

Ці пропозиції викликали обурення в суспільстві. Відомі особи, включаючи видавця Івана Малковича та уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня, виступили проти законопроєкту, висловлюючи побоювання щодо збереження української мови в умовах російської агресії.

Такі зміни можуть вплинути на мовну політику країни та викликати додаткову напруженість у суспільстві, враховуючи поточну складну політичну ситуацію в регіоні.

Нагадаємо, що в школах та дитсадках впроваджують нову систему безпеки.

Також ми повідомляли, як швидко пройти медогляд дитини для школи.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою