У 2024 році українці, які проживають в Польщі, зможуть розраховувати на збільшений розмір субсидії в рамках державної програми "500+". Ці зміни передбачають збільшення допомоги на догляд за дитиною на 300 злотих, що призведе до загальної суми 800 злотих (7,2 тисячі гривень) на рік на кожну дитину до 18 років. Ця програма поширюється на батьків чи опікунів, і виплати звільнені від податків. Про це пише "PRO Гроші".

Згідно з нововведеннями, українцям, які вже користуються субсидією, не потрібно буде подавати нові заявки, оскільки збільшення розміру буде автоматичним.

Такі зміни у розмірі виплат позитивно вплинуть на бюджет сімей у Польщі, надавши їм додаткову фінансову підтримку для догляду та виховання дітей. Можливо, з часом з'являться нові соціальні програми для українців в інших європейських країнах.

Виплати в Польщі здійснюються щомісяця, починаючи з 2 до 22 числа місяця. Однак у грудні 2023 року через вихідні дати виплати буде змінено. Все тому, що 2, 9 та 16 грудня — це суботи, тому нарахування будуть проводитись раніше.

Проте громадяни, які не інформуватимуть про свій від'їзд, можуть втратити право на грошову допомогу. Якщо вони не з'являться до відділення соціального захисту протягом трьох днів після виклику, прикордонні служби дізнаються про їхній виїзд з Польщі більш ніж на 30 днів або треті особи повідомлять про їхню відсутність, то виплати можуть бути скасовані.

До речі, у низці інших європейських країн, таких як Німеччина, Чехія, Ірландія та Норвегія, навпаки попередили про зменшення розмірів соціальної допомоги для українців у 2024 році.

Нагадаємо, що українці можуть подати заявку на нову грошову допомогу.

Також ми повідомляли, як виплачуватимуть допомогу ВПО з грудня.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою