В Україні споживачам належить оплачувати обслуговування внутрішньобудинкових мереж, за умови укладення договору із сертифікованою організацією, такою як облгаз, та додаткового внесення коштів. Про це йдеться у матеріалі видання "Газправда".

Відповідно до законодавства, власнику надається вибір організації, яка здійснюватиме обслуговування внутрішньобудинкових мереж на договірних та платних умовах. Цією організацією може бути як місцевий облгаз, так і інші компанії, які мають відповідні дозволи.

Чинні закони наголошують, що у разі прорахунку у технічному обслуговуванні та поточному ремонті внутрішньобудинкових газових мереж, розподіл природного газу в будинку може бути припинено, що розглядається як порушення прав мешканців.

Професіонали зобов'язані проводити візуальний огляд газопроводів, перевіряти доступ до них, а також оцінювати стан фарбування та кріплення газопроводу, наявність футлярів у точках прокладки через зовнішні та внутрішні конструкції будівлі, а також стан ущільнення міжтрубного простору, проводячи його очищення від забруднень та при необхідності відновлюючи його.

В компанії "Нафтогаз" заявили, що при внесенні оплати за газ можливі помилки, такі як випадкове зарахування коштів на неправильний рахунок, неправильне зазначення номера особового рахунку або друкарські помилки в цифрах. Проте, такі недоліки можна легко усунути.

Представники організації також наголосили, що для повернення коштів на банківську картку необхідно надати довідку з банківськими реквізитами, а для перенесення коштів на правильний особовий рахунок потрібно подати відповідну заяву.

Попереднього опалювального сезону в Україні громадяни в середньому отримували до 1,6 тис. гривень на місяць у вигляді субсидії. Однак у поточному опалювальному сезоні розмір субсидії може збільшитися з огляду на підвищення тарифів на електроенергію.

Також Clutch повідомляв, що державна енергетична компанія "Нафтогаз" підготувала сюрприз побутовим споживачам: що зміниться.

Нагадаємо, що у компанії Нафтогаз розповіли українцям, як можна повернути переплату за використаний газ.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою