У грудні українці мають значне похолодання, з температурою повітря, що опустилася до -20 градусів. Цю інформацію застеріг метеоролог та кандидат географічних наук Ігор Кібальчич, повідомляється на сайті "Метеопрог".

Експерт пояснив, що зниження температури пов'язане з наближенням потужного Сибірського антициклону, який охопить практично всю територію Північної Азії та Східної Європи.

Завдяки утворенню цього антициклону в умовах сухого та холодного континентального повітря температура повітря на рівні землі значно впаде.

Ігор Кібальчич зазначив, що відносно тепліше у цей період буде лише на крайньому півдні України та Закарпатті, де холодні маси повітря не проникнуть.

Приблизно з 5 по 7 грудня очікується значне зниження температури повітря до -13...-7 °С у нічний час і до -8...-2 °С вдень. У північних, північно-східних та північно-західних областях місцями морози можуть досягти -20...-14°С”, - пояснив Кібальчич.

Він наголосив, що після 20-х чисел грудня очікується відлига, і температура може навіть перевищити норму на 1-2 градуси. Окрім того, метеоролог зазначив, що опади у грудні будуть нерівномірними.

За його прогнозами, до 5 грудня очікуються снігопади, а в центральних, південних та східних областях – змішані опади у вигляді снігу з переходом у дощ та туман. Потім холодна маса повітря охопить Україну, і опади зменшаться, поновившись після приходу відлиги.

Загалом за місяць кількість опадів в Україні буде близькою до норми, іноді перевищуючи норму на 20-40%, за словами Кібальчича.

За прогнозами синоптиків, у неділю, 2 грудня, середня температура вдень становитиме близько +1 градуса, а вночі опуститься до -3.

Раніше Clutch публікував поради досвідченої господині, що потрібно восени робити з гортензією, щоб наступного року вона цвіла ще пишніше.

Також ми називали квіти, які можна посадити в листопаді-грудні: їм не страшні морози і можна сіяти навіть по снігу

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою