Українці, які вперше подають заяву на оформлення паспорта після досягнення 18 років в іншій країні, тепер можуть скористатися послугами підрозділів ДП "Документ". Про це говориться у заяві Міністерства з питань реінтеграції.

Уряд вніс покращення у реалізацію експериментального проєкту щодо отримання внутрішнього та закордонного паспорта українцями, які перебувають за кордоном.

Проєкт нового законодавчого акту було розроблено Державною міграційною службою України, а його впровадження здійснювалось у рамках робіт Координаційного штабу, відповідального за забезпечення безпечного виїзду громадян України із зони військових дій.

Запропонованими змінами передбачається запровадження процедури прийому Державною міграційною службою документів та анкет-заяв за кордоном від тих, хто вперше подає на оформлення паспорта громадянина України після досягнення 18 років.

Для досягнення цієї мети закордонним філіям Державної міграційної служби буде надано можливість проводити процедуру встановлення особи через відеоконференцзв'язок за участю заявника та членів його близького кола.

Раніше Європейський Союз офіційно продовжив термін тимчасового захисту для біженців з України до 4 березня 2025 року.

Введений тимчасовий захист є надзвичайним механізмом ЄС, призначений для забезпечення колективного захисту людей, змушених залишити свої місця проживання, та пом'якшення тиску на національні системи притулків країн Євросоюзу.

Для українських біженців тимчасовий захист надає такі переваги:

  • забезпечення доступу до житла;
  • відкриття доступу до ринку праці;
  • надання медичної допомоги;
  • доступ до освіти для дітей.

Стало відомо, що для запису в електронну чергу на отримання українських паспортів у ДП Документ у Празі та Кельні тепер потрібно пройти автентифікацію з використанням технології FaceID.

Також Clutch повідомляв, що у ЄС вирішили внести деякі корективи до правил надання статусу довгострокового резидента: які норми будуть вводитися.

Нагадаємо, що країни ЄС продовжують тимчасовий захист для громадян України.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою