У школах України іноді виникають ситуації, за яких вчителю доводиться вилучати телефон в учня, особливо якщо останній використовує його для списування чи перегляду соціальних мереж під час уроку. Адвокат Роман Сацик висловився про те, чи вчитель може законно конфіскувати телефон в учня, повідомляють Факти.

Адвокат наголошує, що відповідно до чинного законодавства України вчитель не має права конфіскувати телефони у учнів. За його словами, наразі відсутні законні норми, які передбачають право вчителя на вилучення телефонів у учнів або заборону використання гаджетів у навчальному закладі.

Юрист вказує, що вилучення гаджета є прямим порушенням статті 41 Конституції України, де зазначається, що ніхто не може бути незаконно позбавлений права власності.

Він додає, що це право є фундаментальним та недоторканним. Нині немає нормативних правових актів, які передбачають право вчителя вилучати гаджет, навіть у випадках, як-от списування учнем під час написання контрольної роботи. Можливості вчителя обмежуються зауваженнями для учня та проведенням профілактичних розмов із батьками.

На думку юриста, чинним законодавством України не встановлено штрафних заходів для батьків у зв'язку з використанням їхніх дітей телефонів у школі під час уроків.

Проте ситуація, за якої у дитини вилучають гаджет, все одно може виникнути. Батьки будуть змушені вирішити конфлікт, але важливо уникати конфронтації.

Тому в першу чергу рекомендується уточнити всі обставини конфлікту, провести бесіду з іншими викладачами, з'ясувати, чи ваша дитина була помічена в порушенні цих правил на інших уроках. Якщо підтвердиться факт порушень, можливо, потрібно буде поговорити з дитиною або провести профілактичні розмови. Однак, якщо вина лежить на вчителі, то слід розбиратися з ним. Це вже повинна робити шкільна адміністрація.

Також Clutch повідомляв, що в українських школах та дитсадках покращують систему безпеки.

Нагадаємо, що українські школярі отримають безкоштовні ноутбуки.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою