З початку наступного 2024 року може розпочатися процес скасування покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на постачальників газу. За словами голови правління НАК "Нафтогаз" Олексія Чернишова, ця ініціатива здійснюватиметься поступово. Про це повідомляє РБК-Україна.

Зараз ПСО відіграє ключову роль у забезпеченні стабільної ціни на газ, перебуваючи на рівні, нижчому від ринкової для населення. У зв'язку з цим, на думку Чернишова, процес скасування буде проводитись поступово.

На думку Чернишова, поступове чи фазове припинення спеціальних обов'язків (ПСО) може бути здійснене вже у 2024 році. Він зазначив, що ця зміна не повинна вплинути на споживання вразливих категорій споживачів, оскільки необхідно забезпечити їх належний захист. Наголошується на важливості синхронізації скасування ПСО з відповідною підтримкою тих, хто її потребує.

Він також зазначив, що завдяки спеціальним обов'язкам (ПСО) держава має можливість підтримувати не лише вразливі групи населення, а й тих, хто здатний оплачувати послуги за ринковими тарифами.

За його словами, зараз спостерігається досить парадоксальна ситуація. З одного боку, держава чітко надає підтримку вразливим категоріям населення та одержувачам субсидій. З іншого боку, сегмент споживачів, який міг би собі дозволити заплатити більше, використовує газ за цінами, нижчими від ринкових, що здається нелогічним. Він додав, отже, поставляються значні обсяги газу за зниженими цінами тим, хто, можливо, не потребує такої пільги.

Раніше було оголошено, що Уряд збереже дію спеціальних обов'язків (ПСО) щодо газу для підприємств теплокомуненерго до завершення наступного опалювального сезону та зменшить базову ціну на газ вдвічі.

Оскільки понад 90% населення України є клієнтами Нафтогаз, загальний тариф становить 7,96 грН за кубометр. Але в інших постачальників, звичайно, вартість може відрізнятися.

Також Clutch повідомляв, що Нафтогаз посилює контроль над усіма облгазами у західних областях України.

Нагадаємо, що українці отримують по три платіжки за газ.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою