Найближчими місяцями намічається невелике прискорення зростання споживчих цін в Україні. Проте загалом прогнозується збереження помірного рівня інфляції. Про це пише РБК-Україна, посилаючись на Огляд інфляції від Міністерства економіки .

В огляді йдеться про те, що у жовтні спостерігається очікуване збільшення темпу зростання цін, згідно з даними Держстату, до 0,8% (порівняно з попереднім місяцем, де було 0,5%).

Загалом темп зростання цін з початку поточного року (3,8%) відповідає найбільш помірним показникам інфляції за період мирного часу. За річним обчисленням (5,3%) фактично відзначається найнижчий рівень за останні три роки (останній раз, коли інфляція була нижчою від цього значення, сталося у грудні 2020 року, коли річний показник становив 5%).

Експерти Міністерства економіки зазначають, що збільшення цін у жовтні пояснюється кількома факторами: по-перше, очікуваним завершенням сезону зниження цін на продукти харчування, які вперше за три попередні місяці почали зростати; по-друге, продовженням тренду збільшення вартості енергоносіїв.

За інформацією від відомства, основними чинниками, що зумовлюють низьку інфляцію в поточному році, залишаються відсутність значних стимулів для споживчого попиту, незважаючи на деяке його зростання, та загалом стабільну пропозицію товарів та послуг за майже незмінних ключових умов формування споживчих цін.

У відомстві додали, ймовірно, що до кінця поточного року за відсутності непередбачених обставин загальний тренд помірного зростання інфляції, помічений в останні місяці, збережеться.

У жовтні Нацбанк переглянув прогноз інфляції на кінець 2023 року, знизивши його із 10,6% до 5,8%. У той час як прогноз інфляції на 2024 рік збільшений з 8,5% до 9,8%.

У листопаді Кабмін покращив свій прогноз щодо інфляції на 2023 рік, знизивши його з 14,7% до 7,1%. Прогноз на 2024 рік також було скориговано з 10,8% до 9,7% (з розрахунку на грудень до грудня).

Раніше Clutch повідомляв, що чиновник розповів, що впливає на формування цін на продукти.

Нагадаємо, що в Україні дорожчають тепличні овочі: названі причини зростання цін.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою