В Україні готуються до випуску нової монети номіналом 10 гривень, присвяченої Збройним Силам України. Національний банк представив цей фінансовий символ, зазначивши, що він увійде до серії монет, присвячених ЗСУ. Нову монету, офіційно названу "Командування об'єднаних сил Збройних Сил України", було представлено в рамках заходу, приуроченого до Дня Збройних Сил України. Про це пише "GSMINFO".

Монета випущена в тиражі 10 мільйонів одиниць, причому півмільйона з них призначені для продажу в сувенірній упаковці. Фізичні параметри нової монети включають діаметр 23,5 мм, масу 6,4 г та рифлений гурт. Матеріал виготовлення – цинковий сплав, покритий нікелем. Дизайн монети створено скульптором Володимиром Дем'яненком, а Тетяна Балута розробила його оформлення.

Нацбанк підкреслює, що нові монети, як і звичайні десяти гривневі монети, будуть використовуватися для всіх фінансових розрахунків. Перша партія монет незабаром з'явиться в обігу, а потім усі 10 мільйонів одиниць будуть доступні. Крім того, Нацбанк планує випустити 20 тисяч наборів сувенірних монет, які включають 25 монет, присвячених ЗСУ, що, безумовно, зацікавить нумізматів.

Нова монета у 10 гривень, подана Нацбанком України, несе у собі не лише матеріальну цінність, а й символізує підтримку Збройних Сил України. Під назвою "Командування об'єднаних сил Збройних Сил України", ця монета стала частиною колекції, присвяченої героїзму та службі українських військових.

Вона стала ще одним знаком поваги до сил, які захищають незалежність країни. Виготовлення монети з використанням цинкового сплаву та покриттям нікелем надає їй особливого блиску, а її дизайн, створений Володимиром Дем'яненком і Тетяною Балутою, передає важливість теми.

Ця ініціатива не лише збагатить нумізматичну спадщину України, а й стане символом гордості за службу та відвагу тих, хто присвятив своє життя захисту батьківщини. Очікуємо, що ця монета, як і інші, стане невід'ємною частиною колекцій багатьох українців та поціновувачів історії.

Нагадаємо, що економісти розповіли, в якій валюті потрібно зберігати заощадження.

Також ми повідомляли, що робити з російською та білоруською валютою.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою