В Україні з 7 лютого дозволено обміняти російські та білоруські рублі на гривні. Така можливість доступна як підприємствам, і фізичним особам. Про це йдеться у постанові регулятора.

Обмін валют здійснюватиметься виключно у безготівковій формі. Кожен клієнт може зробити обмін російських та білоруських рублів лише один раз.

Національний банк не дає гарантій щодо подальших можливостей обміну, очікуючи, що громадяни вчасно позбавляться рублів, що залишилися на їхніх рахунках.

Зверніть увагу, що обмін карбованців можна буде здійснити до 31 грудня 2024 року. Після цієї дати українці вже не зможуть позбутися російської та білоруської валюти на території України. Для цієї операції необхідно дотриматись двох умов:

Якщо банки-нерезиденти, за винятком тих, що перебувають під санкціями банків-резидентів росії та Білорусі та мають кореспондентські рахунки у російських чи білоруських рублях, вирішили односторонньо провести валютний обмін;

Обмін російських чи білоруських рублів на вимогу клієнта фінансової установи.

Цей обмін може бути здійснено один раз для кожної валюти.

Також варто зазначити, що постановою №17 НБУ було спрощено процедуру зняття валютного контролю для фінансових операцій з постачання товарів, що підпадають під гуманітарну допомогу та оформлені відповідно. Це рішення пом'якшує вимоги до компаній щодо подання документів на ввезений товар.

До цього ми повідомляли, що українські банки готуються переписати курс долара – що очікувати.

Нагадаємо, що сім'ї військовослужбовців матимуть змогу отримати додаткову підтримку від держави: що потрібно знати .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою