В Україні планується переглянути суму заборгованості за комунальні послуги, за якою не призначається субсидія. Також передбачено автоматичний перерахунок субсидії у разі смерті одного із членів сім'ї. Про це йдеться у проєкті постанови Кабміну, опублікованому на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Згідно з документом, будуть уточнені вимоги щодо суми заборгованості, за якої не призначається субсидія.

Наразі за чинними правилами субсидія не призначається українцям, якщо у них є заборгованість з оплати комунальних послуг понад три місяці, причому загальна сума заборгованості має перевищувати 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень).

Однак цю норму було встановлено за інших тарифів на комунальні послуги. Наразі тарифи значно зросли, і заборгованість у розмірі 680 гривень можна набрати за один місяць. Тому було ухвалено рішення про пом'якшення норми щодо суми заборгованості.

Правило трьох місяців залишиться чинним. Проте тепер сума заборгованості у розмірі 680 гривень розглядатиметься не за всі види комунальних послуг, а лише за один.

Таким чином, нове правило буде наступним: субсидія не буде призначена, якщо є прострочена заборгованість з оплати однієї з комунальних послуг понад три місяці, та сума прострочених платежів за цю послугу перевищує 680 гривень. Тобто колишню суму загальної заборгованості із комунальних послуг застосовуватимуть лише до однієї статті видатків.

У разі смерті одного з членів сім'ї автоматично буде здійснено перерахунок субсидії. Жодних додаткових заяв та документів від інших членів сім'ї не знадобиться. Крім того, у разі смерті члена сім'ї, який має право на пільги, перерахунок буде проведений незалежно від того, чи подавав він заяву, чи ні.

Нагадаємо, що українці можуть оформити субсидію на дрова.

Також ми повідомляли, кому можуть скасувати субсидії на комуналку.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою