На цей час значна кількість українців проживає за кордоном, тому важливо бути готовою до можливого закінчення терміну дії паспорта в іншій країні. У разі закінчення терміну дії паспорта виникає необхідність знати, як правильно вчинити. Про це розповіла юрист Єлизавета Мазур.

Часте питання стосується можливості продовження терміну дії паспорта. Однак на цю мить така опція відсутня. Після закінчення терміну дії паспорта необхідно подати документи виготовлення нового.

Якщо у старому паспорті немає фото у віці 25 або 45 років, то за кордоном продовження паспорта неможливе, і новий паспорт потрібно оформлювати наново.

Для оформлення нового паспорта потрібно надати свідоцтво про народження та для дорослих довідку про ІПН. Для дітей, народжених за кордоном, знадобиться документ, що підтверджує громадянство дитини.

Якщо такого документа немає, його необхідно оформити через консульську установу або Державну міграційну службу України.

Для оформлення першого паспорта громадянина України для дитини (14 років) потрібна особиста присутність громадянина у супроводі одного з батьків або опікунів. Оформлення паспорта за дорученням у разі неможливо.

На даний момент військово-обліковий документ не обов'язковий для оформлення внутрішнього паспорта для дорослих чоловіків. Однак законодавство з цього питання може змінитись, тому важливо бути в курсі останніх оновлень.

Нагадаємо, що у Раді придумали нові правила для водіїв.

Також ми повідомляли, що водії почали масово штрафувати за номерні знаки.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою