Тарифи на водопостачання різняться у кожному регіоні і залежить від різних чинників. Водоканали повідомили про збитки у розмірі 8 мільярдів гривень, що означає, що збільшення цін на послуги стане питанням часу. Про це заявив президент Асоціації водоканалів Дмитро Новицький.

Побутові споживачі мають поетапне підвищення цін на послуги водопостачання та водовідведення.

"Кожне місто має свої особливості та вартість. Розрахунки надаються, проходять перевірку фахівцями НКРЕКУ і потім затверджуються поетапно. Спочатку вони схвалюються, потім йдуть на обговорення та затверджуються", - зазначив експерт.

Топ-менеджер нагадав, що для деяких міст уже підготовлено розрахунки та розпочато процес обговорення. Очікувалося, що до 1 квітня буде оновлено тарифи. Новицький уточнив очікуваний рівень підвищення цін на воду для українців.

"Середнє зростання, наскільки мені відомо, має становити приблизно 15%, хоча це не покриває всі витрати водоканалів. На наш погляд, середнє зростання по Україні має становити приблизно 45-50%. Особливо це стосується міст, що знаходяться ближче до зон бойових дій . Ситуація там ще складніша", - поділився аналітик.

Дмитро Новицький також зазначив про відтік споживачів, який спостерігається в Україні. Зменшення чисельності населення тягне зменшення обсягів споживання води та, відповідно, зменшення надходжень коштів на рахунки водоканалів. Він наголосив, що суспільство має визначити джерела фінансування для підтримки цієї галузі. Якщо тарифи залишаться на колишньому рівні, потрібна підтримка з бюджетів.

Тарифи на воду у березні не зміняться. Проте заплановано поетапне підвищення цін на комунальну послугу з 1 квітня та 1 червня. Попередня інформація про нові тарифи представлена ​​для кількох міст.

Нагадаємо, що українці можуть оформити субсидію на дрова.

Також ми повідомляли, кому можуть скасувати субсидії на комуналку.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою