Українські біженці, які перебувають у Польщі, переймаються завершенням програми підтримки, яка діятиме до кінця червня 2024 року. Стало відомо, що тарифи на проживання та харчування у цій країні будуть підвищені. Про це пише TOKFM.PL.

У Польщі кількість українських біженців стала другою за величиною після Німеччини. Багато хто з тих, хто змушений був залишити свої будинки в Україні, бояться опинитися без даху над головою. Українці з побоюванням чекають на червень 2024 року, не знаючи, чи зможуть вони залишитися в Польщі і продовжувати розраховувати на підтримку.

У березні 2022 року в Польщі було прийнято закон, що надає українцям доступ до освіти, ринку праці та охорони здоров'я. Також громадянам доступні щомісячні виплати "800+" на дитину до 18 років та 12 тисяч злотих на новонародженого.

З початку березня 2023 року біженці, які мешкають у колективних центрах, повинні оплачувати за проживання 40 або 60 злотих на добу. Винятки передбачені для осіб з інвалідністю, вагітних жінок, людей похилого віку та тих, хто перебуває у складній життєвій ситуації.

Уповноважений мера Любліна з питань біженців, Анджей Воєвудський, заявив, що українців не виселять із колективних центрів, незважаючи на зміни у вимогах. Але він зазначив, що послуги для біженців можуть стати дорожчими.

За словами Воєвудського, більшість прибулих поки не платять за проживання через вразливий статус. Владі поки що не вдалося розробити механізми для вимушеної оплати проживання навіть для тих, хто не має права на пільги.

Заступник міністра внутрішніх справ та професор Мацей Дущик повідомив, що найближчими тижнями буде ухвалено рішення про зміни у вимогах до біженців. Він наголосив, що потрібно дати українським біженцям можливість стабілізуватися після двох років перебування у Польщі.

Дущик зазначив, що українські біженці, які бажають залишитись у Польщі, мають інтегруватися у суспільство, у тому числі відправляти своїх дітей до місцевих шкіл. Планується також запровадження міжкультурних помічників у навчальних закладах для допомоги біженцям.

Раніше ми писали про те, що українці, які перебувають за кордоном, ризикують втратити тимчасовий захист.

Також ми повідомляли, як отримати сертифікат на 2,5 тисяч гривень .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою