У Польщі ухвалено рішення про регулювання статусу українських біженців, які прибули на довгострокове перебування. Влада заявила, що не перешкоджатиме поверненню цих громадян на батьківщину або їх переїзду в інші країни. Причина такого рішення полягає в тому, що держава надає лише невелику соціальну допомогу біженцям, що робить їхнє перебування не найкомфортнішим на пільги. Про це пише DW.COM/UK.

Це означає, що багато з них можуть віддати перевагу повернутися додому або вибрати інші країни для переселення.

Польський уряд наголошує на своїй нейтральності щодо рішення українських біженців залишитися або виїхати з країни. Втручання у цей вибір не планується. За словами посла Польщі в Україні Ярослава Гузи, наявність українців на польському ринку праці дуже важлива через дефіцит кваліфікованих фахівців. Роботодавці намагаються переконати українців залишитись, пропонуючи вигідні умови праці.

Проте, є і тенденція переселення українських біженців до Німеччини, де надаються кращі умови по пільгах. Польський уряд визнає цей факт, але водночас працює над врегулюванням питань довгострокового перебування українських громадян у країні.

Посол Польщі також наголосив, що Польща не є країною, де забезпечується високий рівень соціальної підтримки. Це означає, що життя на пільги тут не є реальною перспективою.

Важливо зазначити, що заяви української сторони щодо блокади кордону з Польщею не вплинуть на військові перевезення. Допомога зі зброєю продовжуватиме надходити в Україну через територію Польщі. Посол висловив сподівання на збільшення обсягу підтримки України з боку Польщі у майбутньому.

Це рішення Польщі відображає складну ситуацію, в якій перебувають біженці, та прагнення держави знайти баланс між гуманітарною допомогою та економічними інтересами.

Раніше ми писали про те, що у Польщі посилюються умови для українських біженців.

Також ми повідомляли, що громадяни України можуть отримати додаткову грошову допомогу від міжнародної організації .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою