В Ірландії, яка зіткнулася зі зростанням числа тих, хто приїжджає з України на тлі нестачі житла, з 14 березня набули чинності нові правила для новоприбулих біженців. Цю інформацію повідомляє ірландське видання The Journal, посилаючись на дані уряду.

Повідомляється, що тепер українці, які бажають освоїтися в цій країні, матимуть доступ до державного житла лише на 90 днів, замість безстрокового перебування, як це було раніше. Крім того, розмір фінансової підтримки було скорочено майже у шість разів.

Згідно з новими правилами, українці, які заселяються у державне житло, отримуватимуть лише 38,8 євро на тиждень на кожного дорослого, замість попередніх 220 євро. Таким чином, фінансова допомога у гривневому еквіваленті скоротиться приблизно з 9,2 тис. гривень до 1,6 тис. гривень. Діти отримуватимуть 28,9 євро на тиждень (приблизно 1,2 тис. гривень).

Тим, хто вирішить виїхати з державного житла та винайняти квартиру, кімнату чи будинок самостійно, буде доступна вища фінансова підтримка. При цьому ті українські біженці, які вже перебувають в Ірландії (їх понад 100 тис. осіб), продовжуватимуть отримувати 220 євро на дорослого на тиждень.

Уряд пояснює, що основна проблема полягає в тому, що українці з інших країн Євросоюзу приїжджають до Ірландії виключно через високі державні виплати.

Міністр соціального захисту Ірландії Хізер Хамфріс заявила, що уряд не бажає, щоб Ірландія стала більш привабливою, ніж будь-яка інша країна ЄС. Уряд готовий надати необхідну підтримку, проте не може запропонувати вигідніших умов, ніж інші країни Європейського Союзу.

При цьому Хамфріс не виключає, що в майбутньому скорочення державної допомоги може торкнутися і "старих" українських біженців у країні. За словами міністра, це стосується всіх, хто проживає у державному житлі, незалежно від дати їхнього прибуття.

Раніше повідомлялося, що Польща має намір посилити умови для українських біженців: що потрібно знати.

Нагадаємо, що громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть залишитись без тимчасового захисту.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою