З приходом весни відроджується та активізується життя у природі. Проте разом із теплом починають активно діяти кліщі, які можуть передавати небезпечні захворювання людям та тваринам, такі як кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма та марсельська лихоманка, пише "ТСН".

Міфи про кліщі

Кліщі мешкають на деревах і стрибають із них на свої жертви. Насправді вони мешкають у високій траві та чагарниках, і не можуть стрибати. Щоб знизити ризик укусу кліща, варто уникати заростей високої трави та правильно одягатися.

Вважається, що спалювання сухої трави знищить кліщів. Однак це не так, оскільки кліщі приховують свої яйця у місцях, недоступних для вогню. Тому вони можуть потрапити на людину після того, як з'явиться нова поросль. До того ж вогонь знищує природних ворогів кліща, що може призвести до збільшення їхньої чисельності.

Міф про те, що кліщі одразу ж кусають і присмоктуються до шкіри. Насправді поки людина рухається, кліщ не може присмоктатися до шкіри. Він починає рухатися тілом, шукаючи відповідне місце для укусу, як тільки людина зупиниться. При укусі кліщ виділяє анестетик, тому людина може відчути його присутності.

Для виявлення кліщів після прогулянки рекомендується провести ретельний огляд тіла та одягу. Після цього слід прийняти душ і ретельно почистити одяг та використані речі.

Видалення кліща

Якщо кліщ притиснувся до шкіри, що швидше його видалити, то краще, щоб мінімізувати ризик передачі інфекції. Якщо є можливість, краще звернутись до медичного центру, де шкідника видалять професійно. В іншому випадку, можна придбати спеціальний пристрій для видалення кліщів в аптеці та використовувати його відповідно до інструкції. Після видалення кліща необхідно обробити місце укусу антисептиком та вимити руки.

Якщо кліщ присмоктався до шкіри понад 36 годин, рекомендується звернутися до лікаря для профілактики постконтактної хвороби Лайма. Для цього може знадобитися антибіотик, який призначить лише лікар.

Після видалення кліща в перші години можуть спостерігатися алергічні реакції на укус, такі як почервоніння, свербіж та печіння. Слід уважно стежити за загоєнням рани від кліща. Якщо вона збільшується або з'являються симптоми, схожі на грип, слід звернутися до лікаря.

Міграційна еритема може з'явитися через 3-30 днів після укусу. Це може бути червона пляма або папула, яка швидко росте та розширюється. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря.

Для профілактики після укусу кліща можна прийняти антибіотик. Одноразовий прийом доксицикліну рекомендується, якщо кліщ був прикріплений до шкіри не менше 36 годин, але не більше 72 годин і якщо немає протипоказань. Не рекомендується приймати антибіотик без конкретних причин або профілактично перед відвідуванням місць, де мешкають кліщі.

Також ми називали 5 модних предметів для дому, які вам точно не потрібні .

Раніше ми писали, що робити, якщо речі неприємно пахнуть після прання.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою