Надлишок вологи у ванній кімнаті з часом може призвести до появи чорної плісняви, яка не тільки псує зовнішній вигляд приміщення, але й може становити небезпеку для здоров'я, пише "Главред".

Грибок і пліснява у ванній стають справжньою проблемою, псують зовнішній вигляд плитки та приносять неприємний запах. Особливо часто вони утворюються на швах, герметиці та стелі. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, то, безумовно, прагнете позбутися її якнайшвидше.

Як позбутися цвілі на стелі ванної

Вода та білий оцет: змішайте їх у рівних пропорціях, нанесіть на пляму плісняви ​​та витріть губкою або ганчіркою. Оцет ефективно вбиває грибок та запобігає його повторній появі.

Готові антигрибкові засоби: нанесіть їх відповідно до інструкції та протріть місце чистою ганчіркою.

Відбілювач: розведіть його з водою, нанесіть на пляму і ретельно промийте поверхню.

Як видалити цвіль з герметика.

Сода та вода: змішайте до утворення пасти, нанесіть на пляму і витерте щіткою або губкою. Сода вбиває грибок та видаляє його сліди.

Антигрибковий спрей: нанесіть на герметик і дайте вбратися, потім протріть місце вологою ганчіркою.

Відбілювач: розведіть з водою, нанесіть на герметик, залиште на кілька хвилин і промийте.

Крім зазначених природних засобів, можна використовувати перекис водню, нашатирний спирт, сік лимонний або мильну воду. Нанесіть на пляму та ретельно видаліть.

Чим небезпечний грибок у ванній кімнаті?

Здоров'я. Цвіль і грибок можуть викликати алергії, астму та подразнення слизових оболонок. Вони можуть також сприяти розвитку респіраторних проблем та інших захворювань.

Безпека. Грибок може зробити поверхні слизькими, що збільшує ризик падіння та травм.

Пошкодження структури. Цвіль і грибок можуть псувати обробку, пошкоджувати кахель, шви та герметики. Це може призвести до необхідності ремонту та додаткових фінансових витрат.

Розповсюдження. Цвіль і грибок можуть поширюватися по всій ванній кімнаті, а також інші поверхні, якщо їх не усунути вчасно. Це створює проблеми не тільки у ванній, а й у інших частинах будинку.

Раніше ми писали про те, як швидко та легко прибрати на кухні.

Також ми повідомляли популярні звички, через які у вашій оселі виникає неприємний запах.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою