Виховання дітей завжди було нелегким завданням, але сучасні батьки стикаються з особливими викликами. Психолог обговорила, чому сьогодні виховувати дитину складніше, ніж це було 20 чи 40 років тому. Про це пише психолог та педагог Катаріна Канівець у своєму Інстаграмі.

Експерт наголосила, що не варто робити прямі порівняння з огляду на різні часові контексти та соціокультурні зміни. Вона зазначила, що сучасні мами більш усвідомлені у своїх діях та виборах, що може бути як плюсом, так і мінусом.

Багато жінок відчувають надмірну тривожність і страх зробити помилку у вихованні, прагнучи відповідати невербальним стандартам "ідеальної матері". Це може спричинити конкуренцію між батьками за успіх своєї дитини.

Зі зміною структури сім'ї, де раніше всі члени сім'ї брали активну участь у вихованні дітей, зараз часто молоді батьки залишаються наодинці з цим завданням, оскільки бабусі та дідусі частіше вважають за краще зберегти свою автономію.

Сучасні мами стикаються з необхідністю поєднувати роботу, побут та виховання дітей, що може викликати стрес та складності. Крім того, питання технологічної залежності дітей та кібербулінгу додають нові виклики.

Психолог закликає кожну маму знайти свій унікальний шлях у вихованні дітей, зважаючи на сучасні реалії та свої власні можливості та обмеження.

Раніше ми писали, що психологи назвали звички, які заважають вам розбагатіти.

Також ми повідомляли основні засади здорових стосунків у парі.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою