Споживання продуктів із високим ступенем обробки може бути шкідливим здоров'ю мозку, стверджується у недавньому дослідженні. Про це пише Medscape.

Проведене понад десять років на великій вибірці дорослих, воно виявило, що дієта, насичена такими продуктами, підвищує ризик зниження когнітивних здібностей та інсульту, тоді як харчування з переважанням необроблених або мінімально оброблених продуктів може знижувати ці ризики.

Доктор В. Тейлор Кімберлі з Массачусетської лікарні загального профілю, який керував дослідженням, наголосив на значущості як типу, так і ступеня обробки їжі для здоров'я мозку. Дослідження, опубліковане 22 травня в журналі Neurology, показало, що високе споживання продуктів із високим ступенем перероблювання (ПВСП) пов'язане з підвищеним ризиком когнітивних порушень та інсульту, тоді як необроблені продукти чинили захисну дію.

Продукти з високим вмістом цукру, жиру та солі часто характеризуються низьким рівнем білка та клітковини, що важливо для організму. Наприклад, це безалкогольні напої, чипси та підсолоджені крупи. На відміну від них, до необроблених продуктів належать свіже м'ясо та овочі. Раніше дослідження пов'язували високе споживання ПВСП із різними проблемами зі здоров'ям, а це дослідження вивчало їх вплив на неврологічне здоров'я, незалежно від загального режиму харчування.

У дослідженні використовувалися дані із проєкту REGARDS, у якому спостерігалися дорослі старше 45 років у США. Результати показали, що збільшення споживання ПВСП на 10% пов'язане із підвищенням ризику когнітивних порушень на 16% та інсульту на 8%.

Водночас більш високе споживання необроблених продуктів знижувало ризик когнітивних порушень на 12% та інсульту на 9%. Ці асоціації зберігалися незалежно від дотримання інших здорових дієт, таких як середземноморська або DASH.

Кімберлі та його команда вважають, що, попри спостережний характер дослідження, воно вказує на те, що вибір раціону може впливати на здоров'я мозку, як і на інші системи організму. Це підтверджується редакційною статтею, що супроводжує дослідження, де міститься заклик враховувати ПВСП у дієтичних рекомендаціях та політиці охорони здоров'я.

Автори статті, Пейпей Гао та Чженьдун Мей з Гарварду, наголошують на необхідності подальших досліджень для з'ясування механізмів впливу ПВСП на здоров'я мозку та розробки стратегій зниження їх споживання.

До цього лікарі розповіли, чому корисно спати голяка.

Також Сlutch розповідав, які продукти вибирати для сніданку: убережуть від інфаркту та інсульту.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою