Кава – це справжній енергетичний заряд, який допомагає нам бадьоритися вранці та долати денні спади енергії. Однак важливо згадати не лише його плюси. Про це пише Prevention.

Дослідження показують, що у певних ситуаціях необхідно зменшити споживання кави або взагалі відмовитися від неї. Журнал Prevention розповідає, у яких випадках варто уникати кави.

Вживання надто гарячої кави

Згідно з новою доповіддю ВООЗ, вживання напоїв із температурою вище 65°C може збільшити ризик раку стравоходу. Навіть якщо ви заварюєте каву вдома, ви не застраховані: домашні кавоварки зазвичай працюють за температури 85°C. Додавання молока або вершків знижує температуру лише на 5 градусів. Оптимальне рішення – дати кави трохи остигнути. Безпечна температура для пиття – 65°C.

Кава при підвищеній тривожності

Якщо ви на межі нервового зриву, причиною може бути надмірне вживання кави. Кофеїн стимулює нервову систему, що призводить до викиду кортизолу, гормону стресу, що викликає реакцію «бий або біжи». Це посилює тривожність та проблеми зі сном, особливо у людей з панічними розладами та соціальною тривожністю, каже доктор Алі Міллер, дипломований дієтолог. Щоб пом'якшити такі прояви, спробуйте скоротити споживання кави до однієї-двох чашок на день або перейти на каву без кофеїну, уникаючи за 6 годин до сну.

Кава для боротьби з недосипом

Здається, що кава - ідеальне рішення після безсонної ночі. Але це спірне твердження. Дослідження показують, що кофеїн є неефективним, якщо ви спите менш як 5 годин протягом 3 ночей поспіль. Нестача сну так сильно знижує когнітивні функції, що кофеїн не може компенсувати це. Якщо ви спите менш як 7 годин на добу, краще взагалі відмовитися від кави і подрімати хоча б 20 хвилин. Дослідження показують, що це набагато ефективніше допомагає впоратися з недосипанням та покращити концентрацію.

Кава відразу після пробудження

Пити каву о 6-й ранку – не найкраща ідея для отримання енергії. У перші години після пробудження рівень кортизолу досягає свого піка, забезпечуючи природний заряд енергії. Багато експертів вважають, що найкращий час для першої чашки кави – між 10:00 та 12:00, коли рівень кортизолу починає знижуватися. Це дозволяє використовувати природні енергетичні ресурси організму, зберігаючи кофеїн для пізнішого часу. Якщо ви п'єте каву зарано, через кілька годин вам знову знадобиться стимулятор. Людям з високим кров'яним тиском, діабетом та гастроезофагеальною рефлюксною хворобою слід бути особливо обережними з кавою.

Також ми писали про найкорисніший продукт для всіх жінок: прибирає целюліт та допомагає спалювати жир.

Також Сlutch розповідав, які продукти вибирати для сніданку: убережуть від інфаркту та інсульту.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою