Мармелад - доступні солодощі, які, як виявилося, до того ж позитивно впливають на ваше здоров'я. А тому медики радять не відмовляти собі в цьому задоволенні, пише ТСН.

Мармелад виготовляють із фруктових соків, випаровуючи їх до отримання густої та липкої маси. Найчастіше його готують із плодів і ягід, багатих на пектин, таких як яблука, абрикоси, айва і чорна смородина. Згодом почали виробляти мармелад із соків цитрусових. У процесі приготування додали речовини, такі як желатин, пектин та агар-агар.

Сьогодні склад мармеладу змінився: у сік чи фруктове пюре додають цукор чи патоку, рідину випарюють, змішують із желатином чи агар-агаром, додають барвники та залишають до охолодження. Таким чином, корисні ласощі створюють з натуральних соків і барвників.

Пектин, який часто використовується для приготування мармеладу, міститься в багатьох фруктах і благотворно впливає на здоров'я. Він знижує рівень шкідливого холестерину, відновлює вуглеводний та ліпідний обміни, бореться із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, стимулює швидке загоєння шкіри, а також допомагає очистити організм від важких металів.

Агар-агар, що також використовується для желювання мармеладу, захищає печінку, виводить токсини та шлаки, покращує перистальтику шлунка. Завдяки високому вмісту йоду в агар-агарі мармелад корисний для людей з проблемами щитовидної залози.

Мармелад також корисний для суглобів, оскільки він укріплює хрящову тканину.

Однак, перш ніж придбати цю насолоду, варто уважно вивчити склад. На промислових підприємствах мармелад нерідко збагачують штучними барвниками, ароматизаторами та хімічними добавками, які можуть спричинити алергічну реакцію і не тільки.

Тому важливо вибирати корисний натуральний мармелад без штучних барвників та ароматизаторів, а також із низьким вмістом цукру.

Зазначимо, щоб приготовлена ​​картопля була надзвичайно смачною, потрібно додати всього один інгредієнт.

Також з картоплі можна приготувати коржики, від яких усі будуть у захваті.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою