Орхідеї заворожують своїм вишуканим цвітінням, проте, на жаль, їх вирощування може бути завданням не для всіх. Експерт із кімнатних рослин Анджела Патроне розказала Express.co.uk кілька поширених помилок у догляді, які можуть завадити розквітанню цих екзотичних красунь.

1. Рідна земля: Орхідеї слід пересаджувати щороку, щоб забезпечити продовження цвітіння. Якщо коріння виглядає тугим чи заплутаним, або ви помітили білі коріння, що виростають із контейнера, то це сигнал для пересадки.

2. Гниття коріння: Гниття коріння може бути проблемою, що вказує на те, що компост більше не відводить воду ефективно. Пересаджуючи орхідею, використовуйте чисті гострі ножиці, оскільки ці рослини чутливі до хвороб, і стерильні інструменти є обов'язковими.

3. Управління вологістю: Орхідеї не терплять надмірної вологості. Забезпечте відведення зайвої води, щоб уникнути кореневої гнилі. Також не допускайте пересушування, оскільки сухі умови можуть привести до зморшкування та висихання коренів.

4. Освітлення: Орхідеї люблять яскраве, але розсіяне сонячне світло. Розмістіть їх під вікном, що виходить на схід або захід, але уникайте прямого сонячного світла, особливо в літні місяці.

Також важливо пам’ятати про правила, яких треба дотримуватись при пересадці орхідей. Це не тільки необхідна процедура, а й важливий етап у догляді за цими чутливими квітами. Однак, навіть у такому дрібному питанні можна допустити помилки. Оглянемо, чому часті пересадки можуть бути шкідливими та як уникнути цієї небезпеки.

1. Потреба у пересадці: Часті пересадки можуть бути стресовими для орхідеї. Заміна грунту та контейнера варта лише у випадках крайньої необхідності, наприклад, коли горщик стає замалим та коріння починає виростати.

2. Оптимальний час: Краще чекати на пересадку до того моменту, коли орхідея відцвітає. Це дозволяє рослині відновитися після цвітіння та готується до нового етапу росту.

3. Розгляд рослини: Відкладіть пересадку, якщо орхідея виглядає здорово і коріння не виростає з горщика. Регулярний огляд дозволить визначити потребу у пересадці.

4. Стабілізація вологості: Пересаджуючи орхідею, слід дбати про стабілізацію вологості ґрунту, але уникати надмірної вологості. Забезпечте хороше відведення води та уникаємо ущільнення грунту.

5. Підготовка рослини: Якщо орхідея виглядає втомленою чи ослабленою, дайте їй час відновитися перед пересадкою. Надання рослині можливості відпочити підвищить її шанси на успішне адаптування.

Раніше Clutch розказував, як правильно доглядати за квітами в зимовий час.

Також ми писали, як піклуватись про фіалки, щоб вони продовжували квітнути

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою