Орхідеї користуються великою популярністю, і багато хто із задоволенням тримає ці рослини вдома. Тим не менш, не кожен знає, як правильно доглядати орхідеї, особливо в зимовий період. Через це рослини можуть хворіти і, зрештою, навіть загинути, застерігає видання Daily Express.

Насамперед, експерти радять уникати прямого сонячного світла для орхідей. Взимку, коли кількість денного світла зменшується, орхідеї можуть зазнати в'янення. Деякі люди, прагнучи вирішити цю проблему, виставляють горщик з рослиною на підвіконня, щоб забезпечити додаткове освітлення. Однак такий підхід несе небезпеку – під прямими променями сонця орхідеї можуть отримати опіки, навіть у холодну пору року.

Експерти радять розміщувати орхідеї на підвіконнях, що виходять на схід чи захід, де вони отримають досить яскравого, але не прямого сонячного світла протягом більшої частини року.

Ще один важливий момент – правильне поливання. Орхідеям необхідно одержувати достатню кількість вологи, але при цьому уникати стояння у воді. Часті помилки полягають у тому, що коріння рослини може пересихати або, навпаки, гнити через надмірне поливання. Експерти радять перевіряти вологість ґрунту та поливати орхідею, коли суміш для горщиків майже висохне, але не повністю. Розпилення ґрунту також може бути корисним для підтримки вологості, але слід уникати змочування листя, щоб уникнути можливої ​​появи цвілі, грибка та гнилі.

Не слід забувати і про підживлення орхідей. Рослини цього виду особливо благополучно реагують на добрива, що містять азот, фосфор та калій.

Взимку орхідеї потребують додаткової поживної речовини, та її відсутність може призвести до негативних наслідків, аж до загибелі рослини. Також важливо стежити за тим, щоб орхідеї не були пересаджені в тісний горщик, оскільки це може спричинити в'янення.

У випадку, якщо рослина починає втрачати свіжість, а коріння стає коричневим і м'яким, рекомендується змінити грунт і горщик.

Раніше Clutch також зібрав поради досвідчених господинь, як мити холодильник усередині, щоб не було запаху

Писали ми й просуміш, що вимила всі сковороди вдома до блиску.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою