Відчуття печіння за грудиною, відоме як печія, відбувається, коли шлункова кислота потрапляє в стравохід. Іноді її описують як "гіркий або кислий смак у горлі", і симптоми можуть продовжуватися кілька годин, посилюючись після приймання їжі, пише "NHS".

Причини виникнення печії пов'язані з хімічним балансом у шлунку, де постійний вміст 0,3–0,5% соляної кислоти створює кисле середовище. У здоровому стані м'яз стравоходу, відомий як стравохідний сфінктер, запобігає зворотному руху їжі. Однак його ослаблення може призвести до рефлюксу, коли вміст шлунка повертається в стравохід, викликаючи печію.

Печія може виникнути без очевидних причин, але їй сприяють порушення режиму харчування, незбалансоване харчування, певні ліки, куріння, зловживання алкоголем, підвищення внутрішньочеревного тиску, надмірна вага та зовнішні фактори, такі як тісний одяг або підвищення ваги.

Для запобігання печії рекомендується дотримуватися дієти, уникати продуктів і напоїв, що сприяють печії, кинути куріння, постаратися схуднути, не їсти за 2-3 години до сну і уникати одягу, що здавлює.

Для полегшення симптомів лікарі рекомендують безрецептурні антациди, найкраще приймати їх із їжею чи невдовзі після їжі.

Якщо печія триває понад три тижні, не піддається змінам способу життя та лікам, або супроводжується іншими ознаками, такими як утруднення ковтання, втрата ваги, сильні болі в грудях або блювання кров'ю, необхідно звернутися до лікаря для виключення серйозних причин та отримання лікування.

Ще Clutch називав популярний фрукт, який містить безліч вітамінів.

Також лікарі порекомендували топ-5 продуктів, які продовжують життя.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою