Коли йдеться про втрату ваги або просто про підтримку здорового способу життя, багато хто воліє вживати різноманітні салати, використовуючи сезонні овочі, фрукти та інші продукти. Про це пише Health Shots.

У той час як вважається, що вживання сирих овочів пов'язане з отриманням більшої кількості неживих, цілісних продуктів, які можуть знизити ризик різних захворювань і забезпечити організм додатковою енергією, виявляється, що не всі овочі придатні для сирого вживання, оскільки це може негативно вплинути на здоров'я.

За словами дієтолога Діпікі Джаясвал, вживання певних овочів у сирому вигляді може спричинити проблеми із травленням та підвищити ризик зараження шкідливими бактеріями.

Попри те, що сирі овочі є стандартним елементом салатів і закусок, вони можуть негативно вплинути на організм. Наприклад, картопля та баклажани містять токсини, такі як соланін, які стають безпечними після термічної обробки.

Варто зазначити, що сирі овочі також можуть містити шкідливі бактерії, такі як кишкова паличка у шпинаті або яйця стрічкових хробаків, які можуть спричинити інфекцію та проблеми із травленням. Приготування не тільки мінімізує ці ризики, але також покращує смак та полегшує процес перетравлення.

Картопля

Сира картопля містить соланін, природний токсин, який може бути шкідливий при надмірному вживанні, викликаючи проблеми із шлунково-кишковим трактом, такі як блювання, діарея та біль у животі. Термічна обробка картоплі руйнує соланін, роблячи її безпечною для вживання. Крім того, сира картопля може викликати труднощі у перетравленні, викликаючи дискомфорт, здуття живота або спазми.

Баклажани

Як і картопля, баклажани містять соланін, який у сирому вигляді може викликати нудоту, блювоту та інші проблеми із травленням. Теплова обробка баклажанів не тільки усуває соланін, але також покращує їх смак та текстуру. Популярними методами приготування баклажанів є гриль, запікання чи гасіння.

Шпинат

"Шпинат, попри свою високу поживність, іноді може містити бактерії кишкової палички, викликаючи болі в животі та інші проблеми із травленням. Теплова обробка шпинату запобігає росту бактерій кишкової палички та сприяє вивільненню більшої кількості поживних речовин, які легше засвоюються організмом”, — наголошує Джаясвал.

Броколі

Всупереч тому, що броколі є дуже поживним продуктом, його легко перетравлювати і його поживні речовини краще засвоюються при приготуванні. Парова або смажена броколі зберігає свою цінність, знижуючи ризик проблем із травленням, таких як газоутворення та здуття живота. Втім, його також можна вживати у сирому вигляді, але у помірних кількостях.

Стручковий перець

Іноді стручковий перець може містити небажані елементи, такі як залишки хімічних добрив або яйця стрічкових черв'яків. Теплова обробка допомагає зменшити ці залишки, що робить його безпечним для вживання.

Брюссельська капуста

Хоча брюссельська капуста багата на поживні речовини, її перетравлення полегшується при приготуванні. Запікання або обсмажування брюссельської капусти не лише покращує її смак, а й полегшує тяжкість у шлунку.

Раніше Clutch писав, що в супермаркетах України продовжують зростати ціни на різні продукти.

Також повідомлялося, що у листопаді змінилися ціни на цукор, хліб та олію.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою