Перед настанням новорічних свят шахраї активізують свою діяльність, вигадуючи нові схеми для заволодіння фінансами українців. Тому необхідно бути пильними під час проведення фінансових операцій напередодні новорічного сезону. Про відомі випадки шахрайських дій, які можуть застосовуватися аферистами перед святами, повідомляє видання OBOZ.UA.

Фальшиві інтернет-магазини

Аферисти створюють веб-сайти, які сильно нагадують інтернет-магазини відомих брендів, але пропонують товари за значно заниженими цінами. Мета шахраїв - отримати гроші від покупців за товар, який або не надходить або виявляється неякісним. Щоб уникнути подібних ситуацій, важливо уважно вивчати відгуки про магазин та уникати підозрілих веб-ресурсів.

Оформлення нових кредитних карток

Шахраї часто дзвонять громадянам, видаючи себе за представників фінансових установ з метою отримання інформації про банківські картки. Однією з найпоширеніших схем є пропозиція заміни старої карти на нову. Аферисти пропонують відкрити карту на вигідних умовах, а потім запитують особисті дані та номер картки для активації. Це може призвести до легкого доступу шахраїв до засобів громадян, тому необхідно уникати передачі особистої інформації телефоном.

Фейкові благодійні фонди

Щоб не стати жертвою шахраїв, які створюють фейкові благодійні організації, важливо завжди перевіряти документи та легітимність фонду, а також банківський рахунок, на який відбувається переказ коштів. Аферисти створюють подібні фонди, виманюють у людей гроші, а потім залишають собі отримані кошти.

Помилкові пропозиції роботи

Під вигаданими роботодавцями шахраї можуть пропонувати українцям вигідні умови праці та оплати. Щоб здобути довіру, аферисти навіть можуть виплатити невеликий "аванс". Однак після виконання певної частини роботи вони можуть не виплатити решту обіцяних грошей, запросити купівлю дорогого обладнання під виглядом необхідності для роботи, а потім припиняють зв'язок із жертвою.

Раніше Clutch повідомляв, що пенсіонери України зможуть отримати додаткову фіндопомогу.

Нагадаємо, що українці можуть отримати допомогу на відновлення зруйнованого житла.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою