Поруч із метро "Лісова" у Києві знаходиться колишній завод "Радикал", який раніше був монополістом у виробництві синтетичних матеріалів. Однак після припинення роботи на заводі залишилося чимало необроблених речовин, включаючи радіоактивні. Про це розповів голова та засновник Офісу Трансформації Максим Бахматов в інтерв'ю "РБК-Україна".

За словами Бахматова, це місце можна назвати "повільним ртутним Чорнобилем", де протягом приблизно 20 гектарів зібралося близько 200 тисяч тонн відходів, що містять ртуту, залишених на відкритому повітрі.

Виробництво на заводі було припинено у 1996 році. В результаті екологічної перевірки було виявлено велику кількість небезпечних речовин на території заводу, включаючи ртуть, сірчану кислоту, шлами ртутні, соляну кислоту, аміак, а також різні шлами.

Представник Держпродспоживслужби Дмитро Байраченко зазначив, що в деяких зонах біля заводу "Радикал" концентрація ртуті в повітрі перевищує норму до 30 разів, а в ґрунті - до 14,5 раза, за даними на літо 2017 року.

Бахматов порівнює ситуацію з проблемою "хвороби Мінамату", яка була виявлена ​​в Японії через отруєння ртуттю. Симптоми включають оніміння, м'язову слабкість, порушення зору, слуху та мовлення, а в крайніх випадках - божевілля, параліч та кома, що призводять до смерті через кілька тижнів.

Аналогічна ситуація сталася в Мінаматі через скидання метилртуті в стічні води, що призвело до забруднення риби та інших морепродуктів та тривалої боротьби з проблемою.

Бахматов наголошує, що подібна проблема з ртуттю у Києві на "Лісовий" може призвести до забруднення ґрунтових вод і Дніпра, створюючи потенційні ризики для всіх, хто знаходиться нижче за течією річки.

Нагадаємо, що в Укренерго прокоментували ситуацію зі світлом .

Також повідомлялося, що в Україні змінюють правила обліку електроенергії: що потрібно знати .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою