В Україні існують чотири види повісток, які можуть бути видані військовозобов'язаним та призовникам під час загальної мобілізації. Однак отримання повістки не завжди означає, що людину призовуть на службу. Про це пишуть "ПроГроші".

Порядок денний може видаватися представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також іншими уповноваженими особами. В Україні існують такі види повісток:

повістка на уточнення даних, яку вручають чоловікам для оновлення інформації в базі даних призовника, включаючи його особисті дані, такі як сімейний стан, наявність дітей та інше;

повістка на проходження військово-лікарської комісії, яку отримують чоловіки для визначення їхньої придатності або непридатності до військової служби;

мобілізаційне розпорядження, яке видається чоловікам, які вже пройшли медичну комісію та визнані придатними до служби, для відправлення на фронт.

Крім того, в Україні існує повістка-призов на термінову службу, але під час загальної мобілізації цей вид служби було скасовано.
Є кілька категорій українців, яким не потрібно з'являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки при отриманні повістки, включаючи:

  • військовозобов'язаних, чий близький родич помер;
  • військовозобов'язаних, які дбають про хвору дружину (або дружину з інвалідністю);
  • військовозобов'язаних, проти яких ведеться кримінальна справа або застосовується
  • адміністративне чи кримінальне покарання;
  • військовозобов'язаних, які перебувають у надзвичайній ситуації, через яку вони не можуть своєчасно прибути до центрів комплектування та соціальної підтримки;
    військовозобов'язаних, які складають іспити у вищих державних навчальних закладах.

Неявка до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки має бути підтверджена документально.

Також Clutch писав, що Кирило Буданов розповів, чому в Україні не можуть скасувати мобілізації.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою