В Україні скоро може настати період жорсткого дефіциту олії через можливе припинення роботи заводів з його перероблювання. Про це повідомляє Agricensus.

Власники таких підприємств висловили побоювання про можливу зупинку виробництва через скорочення обсягів експорту олії та падіння її цін на світовому ринку. Зараз вартість тонни олії на світових ринках становить близько 835-840 доларів, що на 60-70 доларів менше, ніж місяць тому.

Експерти зазначають, що попит з боку великих ринків експорту, таких як Індія, Китай та країни ЄС залишається невисоким, а наявність двох великих експортерів соняшникової олії в Чорноморському регіоні забезпечує надлишок пропозиції. Індія, один із головних споживачів української олії, перемикнутися на російський та аргентинський аналог через конфлікт в Україні.

На внутрішньому ринку України ціни на олію за останній місяць знизилися в середньому на 7%, а ціни на шрот впали на 24%. Виробники наголошують на низькій рентабельності виробництва, особливо в центральних і західних регіонах, що пов'язано не тільки з падінням цін на продукцію, але й зі збільшенням витрат на логістику.

Власники заводів, що займаються перероблюванням соняшника та виробництвом олії, попереджають про можливу зупинку виробництва через невигідність бізнесу. Якщо ситуація не зміниться, наступного року українці можуть зіткнутися з дефіцитом соняшникової олії, оскільки аграрії також скорочуватимуть посіви через ситуацію, що склалася на ринку.

Також в Україні різко впала ціна на популярний овоч.

Раніше Clutch повідомляв, що пенсіонери України зможуть отримати додаткову фіндопомогу.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою