Військові комісаріати (ТЦК) повинні наслідувати мобілізаційний план і можуть вручати повістки військовозобов'язаним чоловікам у будь-якому місці. З'явилися нові способи сповіщення українців про необхідність пройти військову реєстрацію. Розгляньмо основні з них і з'ясуємо їхню законність, пише "Фокус".

В Україні дія воєнного стану та мобілізацію продовжили до 13 травня. Усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають з'явитися у військкомат. Юристи повідомляють про те, які методи використовуються військкоматами щодо громадян, які не виконують цього обов'язку.

Адвокат юридичної компанії Riyako & Partners Микола Максимов згадав про випадок, коли студенту вручили повістку. Він сподівався на відстрочку у зв'язку із навчанням. Молода людина направила запит до військкомату, який не було розглянуто. Після звернення до суду він отримав повістку на першому засіданні.

Ще один метод – залишити повістку у двері квартири або передати через сусідів. За словами правозахисника, такі дії можуть розглядатися як психологічний тиск, оскільки вони не відповідають закону.

Також зустрічається метод, коли працівники ТЦК представляються працівниками газової служби чи обленерго. Вони анонсують перевірку обладнання та приходять у вказаний час із повісткою.

Іноді правоохоронці проводять перевірку сумок у метро, ​​щоб виявити підозрілих осіб, після чого працівники ТЦК вручають повістки.

Військовозобов'язаним чоловікам також можуть надіслати повістки поштою. Отримавши повідомлення про лист, вони можуть його підписати, не знаючи, що це повістка.

Юрист Олег Леонтьєв стверджує, що такі хитрощі не мають юридичної сили та можуть бути оскаржені у суді. Порядок денний вважається врученим тільки після підписання чоловіком.

Неявка на порядку тягне адміністративну відповідальність - штраф. Державна виконавча служба може заблокувати рахунки чоловіка. Він має десять днів на оскарження рішення військкомату.

Також Clutch писав, що Кирило Буданов розповів, чому в Україні не можуть скасувати мобілізації.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою