Українцям надається можливість додаткового обліку періоду у страховому стажі, якщо вони не працювали протягом певного часу. Про це йдеться у матеріалі порталу Хвиля.

Відповідно до положень Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", з 2024 року до страхового стажу додається період декретної відпустки як для жінок, так і для чоловіків. Це застосовується до батьків, які доглядали дитину протягом трьох років і не могли працювати.

Крім цього, з початку поточного 2004 року одному з батьків враховується цей період до трирічного віку дитини за умови отримання відповідної допомоги та фактичної відсутності зайнятості.

Повідомляється, що з 2025 року період декретної відпустки автоматично враховуватиметься у страховому стажі матері чи батька на основі персоніфікованого обліку. Якщо цей період не враховано, його можна оформити, надавши необхідні документи до Пенсійного фонду України.

Документи, необхідні для підтвердження періоду декретної відпустки, включають виписку з трудової книжки, підтвердження відсутності підприємницької діяльності, свідоцтво про народження або смерть дитини. Також враховується період догляду за дитиною до 12 років, якщо це пов'язано із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, з наданням відповідних документів.

Українцям також надається можливість врахувати період, коли вони не працювали через догляд за дитиною після її трирічного віку. Також цей період може бути продовжено до 6 років у разі особливих медичних обставин, проте він не зараховується до загального страхового стажу.

В Україні у поточному 2024 році було посилено умови для виходу на пенсію у віці 60 років: необхідний стаж роботи було збільшено на 12 місяців і становить тепер 31 рік. Таким чином, особи, які не досягли цього стажу, змушені продовжувати трудову діяльність до 63 або 65 років залежно від рівня набраного стажу.

Раніше ми розповідали, що в Україні змінили правила нарахування пенсій.

Нагадаємо, що українцям розповіли, хто може вийти на персію достроково: подробиці.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою