Важливо пам'ятати, що рослини в горщиках та вазонах є поширеним елементом декору та дозвілля у будинку. Люди вибирають їх, купують ґрунт та добрив, піклуються про них, знаходять для них місце у своєму житлі. Вазони ставляться на столи, підвіконня, полиці та інші поверхні, прикрашаючи інтер'єр та покращуючи якість повітря в приміщенні, роблячи його свіжішим та приємнішим. Однак незважаючи на всі їхні переваги, рослини також можуть нести небезпеку. Про це пише "Pro Гроші".

Перед тим як придбати якусь рослину для дому, важливо дізнатися, чи не виділяє вона небезпечні токсини. Це не тільки може негативно вплинути на ваше здоров'я, але і на здоров'я близьких і домашніх тварин.

Які рослини можуть бути небезпечними?

  1. Фікус. Серед фікусів існують види, які містять багато соку у своєму м'ясистому листі. При попаданні соку на шкіру він може спричинити подразнення або набряк, а якщо сік потрапить в організм, це може спричинити запаморочення, нудоту та утруднення дихання.

  2. Дифенбахія. У цієї рослини токсичний сік, який може негативно впливати на систему травлення і викликати утруднення дихання при попаданні в організм. Якщо сік потрапить на шкіру, він може викликати опік.

  3. Цикламен. Сік стебел і коріння цієї рослини подразнює слизові оболонки, викликає набряки та болі в горлі, а також може ускладнити дихання.

  4. Аглаонема. У цієї рослини токсичні речовини, які можуть спричинити алергічну реакцію та пошкодити слизові оболонки.

  5. Олеандр. Усі частини цієї рослини небезпечні. Якщо дитина, собака чи кішка з'їдять її листок, це може призвести до порушень серцевого ритму. Попадання соку олеандру у вічі загрожує сліпотою. Навіть гілки олеандра, що згоріли в приміщенні, можуть викликати отруєння димом.

  6. Молочай. Сік стебел цієї рослини викликає опік слизових оболонок, запаморочення та нудоту при попаданні в організм.

  7. Азалія. Її сік викликає печіння, нудоту і навіть діарею. За відсутності своєчасної медичної допомоги вона може спричинити порушення серцево-судинної та нервової системи.

Тому важливо ретельно вивчити всі нюанси перед придбанням рослин, особливо, якщо ви живете з кимось. Інших людей слід попередити, а рослину краще заховати від дітей та тварин.

Раніше ми писали про те, як правильно доглядати лілію.

Також ми повідомляли, що посадити на городі, щоб менше доглядати його.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою