Досить часто ми відчуваємо емоційну напругу, переживаємо тривогу, невпевненість чи занепокоєння – це називається стресом. Ці стани часто супроводжуються не лише порушенням психічної рівноваги, а й змінами у роботі фізіологічних процесів в організмі, розповіла кандидат психологічних наук, тренер, медіапсихолог Олена Любченко у своєму Фейсбуці.

Що можна зробити, щоб упоратися з цим у момент, коли стрес відчувається особливо сильно?

По-перше, зверніть увагу на дихання: повільний вдих носом, затримка на кілька секунд, повільний видих через прочинені губи.

Повторіть це кілька разів. Це допоможе заспокоїти серцебиття та відновити баланс гормонів.

Вода також може бути корисною

Ви можете просто вмитися або випити склянку води. Це допомагає стабілізувати дихання та серцебиття, а також відновлює сили після стресу.

Спробуйте усвідомити своє оточення

Сфокусуйтеся на тому, що вас оточує зараз. Наприклад, ви можете описати себе і свої дії в умі: "Я стою на кухні в блакитній піжамі, за вікном сніг, довкола брудний посуд". Це допоможе вам залишатися спокійним та уникати конфліктів.

Створіть свій власний ритуал антистресу

Це може бути будь-що - запах лаванди, улюблена мелодія або фізична вправа. Назвіть це своїм "антистресом" та використовуйте у моменти стресу.

Знайдіть заняття, яке допоможе вам розслабитися

Полийте квіти, зробіть прогулянку, нанесіть маску на обличчя або просто перегортайте журнал. Зверніть увагу на щось інше хоча б на кілька хвилин.

Раніше ми писали про 7 звичок, які роблять пари щасливими.

Також ми повідомляли, як підтримувати стосунки з чоловіком на відстані.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою