Картопля фрі, пончики, сир у фритюрі та інші ласощі можуть бути трохи кориснішими, якщо при їх приготуванні використовувати правильну олію. Оливкова олія, на думку дієтологів, є одним із найбільш корисних для смаження, але тільки якщо застосовувати її правильно. Дієтолог Тамі Бест поділилася порадами щодо вибору ідеальної олії для смаження. Про це повідомляє Real Simple.

Правильна температура приготування

Можливо, ви чули, що оливкова олія не підходить для смаження, але це не зовсім правильно. Все залежить від способу використання. "Фактично, багато людей неправильно використовують масло для смаження, перегріваючи його", - каже Бест. "Підігрівання масла для смаження вище його точки димлення призводить до окислення масла в реакції з киснем. Споживання продуктів, приготованих на такому маслі, шкодить організму на клітинному рівні".

Існує вагома причина уникати смаження при температурі нижче або вище діапазону від 350 до 375 градусів.

"Приготування їжі за низької температури може призвести до проникнення олії в продукти, роблячи їх жирними", - пояснює Бест. "Приготування за дуже високої температури може викликати пересихання продукту та окислення жиру".

Варто зазначити, що багато з найкорисніших для здоров'я кулінарних масел, включаючи оливкову, мають більш високу точку димлення – у оливкової олії вона становить 410 градусів, що дає певний запас температурного режиму перед небезпекою окислення.

Значення типу жирів

За словами Беста, масла з високим вмістом мононенасичених і насичених жирних кислот більш стійкі при нагріванні і менш схильні до окислення від кисню, що може призвести до пошкодження клітин.

Деякі дослідження показали, що збільшення споживання мононенасичених жирів може мати сприятливий вплив на здоров'я, у тому числі зниження опору інсуліну.

До мононенасичених олій відносяться оливкова, авокадо та арахісова олія. Це не означає, що поліненасичені олії, такі як мигдальна, грецька та лляна, шкідливі для здоров'я.

"Ці олії також можуть бути корисними для здоров'я", - каже Бест. "Рекомендується використовувати їх після приготування для заправки салатів або овочів".

Раніше ми писали про те, що куплені овочі можуть стати загрозою для здоров'я українців.

Також ми повідомляли 4 правила здорового харчування, які не працюють.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою