З 17 травня 2024 р. в Україні набули чинності нові правила постановки на військовий облік для жінок, які мають медичну чи фармацевтичну освіту, пише "24 канал".

Так, наразі скасовано можливість працевлаштування без постановки на облік. Раніше жінки-медики та фармацевти, які не перебували на військовому обліку, могли працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані.

Обов'язкова постановка на облік. Тепер усі жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Самостійне звернення до ТЦК та СП. Непрацевлаштовані жінки повинні самостійно з'явитися до районного (міського) ТЦК та СП для постановки на облік.

Як стати на облік

Для непрацевлаштованих:

  • Особисто з'явиться до ТЦК та СП за місцем проживання.
  • При собі мати паспорт, документи про освіту, медичну довідку про придатність до військової служби.

Для працюючих:

  • Керівник підприємства зобов'язаний повідомити ТЦК та СП про жінок, які підлягають постановці на облік.
  • Жінки мають надати до ТЦК та СП необхідні документи.

Важливо! Жінки, які мають спеціальність, споріднену військово-облікову спеціальність, але не медичну чи фармацевтичну, можуть стати на облік за бажанням.

Постановка на військовий облік означає автоматичну мобілізацію. Жінки-медики та фармацевти можуть бути мобілізовані лише у разі оголошення воєнного стану у країні.

Раніше ми писали, що у Раді запропонували нові правила бронювання від мобілізації: що може змінитися .

Також повідомлялося, що чоловіки з інвалідністю повторно проходитимуть ВВК .

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою