Швейцарські вчені розробили новий вигляд шоколаду, відомий як "какао-желе". Про це повідомляє New Atlas.

Ця інновація використовує більше частин плоду какао, що робить шоколад кориснішим та екологічно стійким.

Зазвичай шоколад виготовляють із какао-бобів, змішаних з невеликою кількістю м'якоті плоду. Какао-маса потім змішується з цукром, сухим молоком та іншими інгредієнтами. Кількість цукру визначає ступінь темряви шоколаду.

Наявність цукру робить звичайний шоколад менш корисним.

Новий рецепт шоколаду від дослідників з ETH Zurich розв'язав цю проблему. Ключовим елементом є використання більшої кількості вмісту стручків какао.

Вчені вирішили не викидати м'якуш та внутрішню оболонку стручків, відому як ендокарпій. Натомість вони змішали їх, створивши "какао-желе", яке виявилося настільки солодким, що може замінити цукор у більшості рецептів шоколаду.

Однак пошук оптимальної комбінації інгредієнтів зажадав часу. Занадто багато какао-желе робило шоколад грудкуватим, а замало – недостатньо солодким.

Команда обрала рецепт із 20% вмістом какао-желе, який був таким же солодким, як звичайний темний шоколад, згідно зі сліпими дегустаційними тестами.

Новий шоколад також містить на 20% більше клітковини та на 30% менше насичених жирів у порівнянні зі звичайним європейським темним шоколадом.

Перш ніж новий шоколад з'явиться в магазинах, потрібна модернізація виробничої інфраструктури. Фермерам, які вирощують какао, знадобиться обладнання для сушіння матеріалів для виготовлення желе. Виробникам шоколаду також потрібно буде адаптувати свої процеси для включення какао-желе.

До цього ми розповідали про продукт, який підвищить гемоглобін та додасть енергії.

Також Clutch розповідав, який овоч, який врятує від діабету та покращить здоров'я.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою