Відучора в багатьох українських ТГ-каналів розлетілося відео, перепощене зі сторінки ІО голови самопроголошеної ДНР Дениса Пушиліна, де він розповідає про візит «китайських гостей» і демонструє ролик, на якому дівчина співає «Катюшу», стоячи на балконі зруйнованого драмтеатру в Маріуполь.

«Одна з гостей – оперна співачка Ван-Фан заспівала «Катюшу» у підірваному противником маріупольському театрі, який відновлює Санкт-Петербург. Дуже зворушливо…», - написав Пушлін.

Українські користувачі відразу відреагували, зокрема речник МЗС України Олег Ніколенко.

На своїй сторінці в Facebook він написав, що виконання китайською співачкою пісні «Катюша» на руїнах театру, де російська армія вбила понад 600 мирних жителів, є прикладом повної моральної деградації. Крім того, речник МЗС України відзначив, що приїзд «китайських гостей» грубо порушує законодавство України і зажадав пояснень, як ці громадяни потрапили на незаконно окуповану територію.

Китайська оперна співачка заспівала на руїнах драмтеатру в Маріуполі
Китайська оперна співачка заспівала на руїнах драмтеатру в Маріуполі

«Україна поважає територіальну цілісність Китаю і очікує від китайської сторони пояснень мети перебування китайських громадян у Маріуполі, а також шляхи їхнього потрапляння у тимчасово окуповане українське місто», — написав Ніколенко.

Нагадаємо, що на початку війни у будівлі маріупольського драмтеатру ховалися від обстрілів мирні жителі. Незважаючи на те, що перед будинком на асфальті був величезний напис «Діти», 16 березня російські окупанти скинули на театр дві авіабомби. Що підтвердили представники ОБСЄ та правозахисна організація Amnesty International, а також журналісти Associated Press, які назвали відповідальними за трагедію російські війська.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою