Це зростання зумовлене дефіцитом молока-сировини на внутрішньому ринку та активним попитом з боку виробників молочної продукції та сироварів, орієнтованих на задоволення потреб внутрішнього ринку. Аналітик Асоціації виробників молока, Георгій Кухалейшвілі, зазначає, що закупівельні ціни продовжують зростати. Про це пише Agravery.com.

На 25 листопада середня закупівельна ціна молока екстра сорту склала 14,30 грн/кг без ПДВ, що на 73 копійки більше, ніж місяць тому. Діапазон цін у господарствах коливається від 13,80 до 14,80 грн/кг без ПДВ, при цьому нижня межа зросла на 67 копійок, а верхня — на 80 копійок. Вищий сорт у середньому коштує 13,80 грн/кг без ПДВ зі збільшенням ціни на 73 копійки за останній місяць. Ціни на молоко вищої якості варіюються від 13,80 до 14,80 грн/кг без ПДВ, зі зростанням нижньої межі на 67 копійок та верхньої на 80 копійок.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,15 грн/кг без ПДВ, збільшившись на 23 копійки порівняно з попереднім моніторингом. Мінімальна ціна у господарствах збільшилася на 53 копійки до 12,80 грн/кг, а максимальна – на 18 копійок до 13,50 грн/кг. Відповідно середньозважена ціна трьох сортів склала 13,92 грн/кг без ПДВ, збільшившись на 56 копійок.

Кухалейшвілі припускає, що нестача сировини та активний попит призвели до підвищення закупівельних цін за останній місяць. Він також вказує на проблеми, такі як брак кваліфікованої робочої сили, обмеженість оборотних коштів, зростання витрат на логістику та відсутність інвестицій у збільшення поголів'я.

В умовах страйку польських перевізників, які протестують проти особливостей українського порядку перетину кордону, зростання цін на молоко-сировину може бути стриманим.

Також черги вантажівок на кордонах можуть впливати на експорт аграрної продукції, що, своєю чергою, може вплинути на ринок молока в Україні.

Раніше Clutch повідомляв, що,у супермаркетах України продовжують дорожчати продукти.

Нагадаємо, що у листопаді змінилися ціни на цукор, хліб та олію: на чому доведеться економити.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою