Українські громадяни, які проживають у Польщі, активно використовують банківські картки та додатки місцевих фінансових установ, а також активно звертаються за кредитами. У поточному році сума наданих кредитів досягла 2,621 млрд злотих (603,6 млн євро), пише "money.pl".

З моменту початку військових дій та хвилі біженців з України польські банки ставили питання про те, як українці взаємодіятимуть із банківськими продуктами в Польщі. Розглядалися два можливі сценарії: у першому українці використовують польські банківські рахунки лише для повсякденних транзакцій, у другому – вони починають брати кредити, що свідчить про їх довгострокові плани перебування у Польщі.

"По закінченні півтора року стало ясно, що вони обрали перший сценарій, хоча рівень заборгованості повільно збільшується", - зазначає видання "Пульс бізнесу", посилаючись на дані Бюро кредитної інформації.

З січня до жовтня 2023 року банки видали українським клієнтам кредити на суму 2,621 млрд злотих. У 2022 році обсяг кредитів становив 2,429 млрд злотих. На кінець жовтня поточного року загальний борг українців досяг 7,942 млрд злотих (1,828 млрд євро). Основна частина кредитів, взятих українцями, пов'язана із придбанням житла.

Структура кредитного портфеля українців у Польщі залишилася незмінною порівняно з попереднім роком:

  • 75% – іпотечні кредити;
  • 19% - кредити готівкою;
  • 2% - розстрочені кредити та кредитні картки.

"Частка їхнього боргу становить лише 0,5% від загального кредитного портфеля польських банків", - наголошує спеціалізоване видання.

Водночас частка українців серед власників особистих банківських рахунків у Польщі перевищує 4%.

Нагадаємо, ми повідомляли, як оформити пенсію, перебуваючи за кордоном.

Також Сlutch розповідав, які зміни очікують українських біженців у ЄС.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою