Дослідники з Колумбійського університету виявили, що нестача сну викликає окислювальні процеси, які можуть призвести до пошкодження тканин та виникнення різних запальних процесів. Експерти поділилися результатами свого дослідження в журналі Nature.

Рекомендована норма сну для дорослих становить 7-9 годин у нічний час, переважно засипати до 23:00-24:00 годин і прокидатися о 07:00-09:00 ранку. Однак багато людей обмежуються п'ятьма-шістьма годинами сну на добу. Вчені виявили, що навіть невеликий дефіцит сну може негативно вплинути на стан судин.

При хронічному недосипанні, що триває 5-6 тижнів поспіль, клітини ендотелію (стінок кровоносних судин) починають заповнюватися окислювачами. Ці клітини, через брак відпочинку, не здатні запустити антиоксидантні реакції для запобігання цьому процесу. Уповільнити процес окислення може лише здоровий сон.

Внаслідок запалення ендотелію збільшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань, таких як гіпертонія, інсульт та кардіосклероз. Особливо високий ризик для жінок, у яких ймовірність захворювань серцево-судинної системи через недосипання перевищує ризик у чоловіків.

У ході експерименту за участю тисяч жінок встановлено, що при засипанні на 1,5 години пізніше за звичайний рівень білка DCUN1D3, відповідального за припинення окислення, знижується в крові учасниць. Ці результати підтверджують, що нестача сну справді супроводжується негативними процесами, що сприяють погіршенню здоров'я та розвитку запалень.

Раніше лікарі назвали продукти, які в жодному разі не можна вживати з хлібом.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою