В Україні продовжується введений воєнний стан та загальна мобілізація у зв'язку з нападом росії. Більшість студентів мають право на відстрочку від військової служби, але не всі перебувають у цьому положенні. Також існують періоди, коли можуть бути покликані претенденти на освіту, яким раніше надали відстрочку. Про це повідомляють Факти.

Питання про те, чи можуть бути покликані чоловіки, які здобувають другу вищу освіту, все частіше звучать на порядку денному.

Адвокат Артем Моргунов наголосив, що зараз навчання на денній формі дає студентам право на відстрочку від мобілізації. Він додав, що таких студентів поки не призивають до армії. Він зазначив, що чинне законодавство не встановлює, що відстрочення надається лише для тих, хто здобув лише першу вищу освіту. Таким чином, друга вища освіта також може бути підставою для отримання відстрочки.

Проте адвокат зазначив, що таке право може бути обмежене. Право на відстрочку від мобілізації поширюється лише на студентів денної та дуальної форм навчання, а студенти заочної форми не підпадають під це правило. Існує ініціатива скасувати відстрочку для студентів, які здобувають другу освіту.

Народні депутати готують великий законопроект щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби в Україні. Зокрема, планується внести зміни, які стосуються студентів коледжів та вишів, у тому числі скасування відстрочки для тих, хто здобуває другу освіту на денній чи дуальній формі навчання.

У вищих навчальних закладах України готується запровадження пілотного проекту військових кафедр, які відповідатимуть за організацію військової підготовки всіх студентів, а також студентів, які виявлять бажання брати участь у даній програмі. Запуск цього проекту має розпочатися у вересні 2024 року.

Також Clutch повідомляв, що ТЦК зажадали від роботодавців надати всі дані співробітників: що потрібно знати.

Нагадаємо, що в Україні планують запровадити обов'язкову військову підготовку для студентів.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою