Деякі категорії українців можуть втратити право на отримання субсидій, і причини цього можуть бути різними. Однак у певних випадках можна поновити право на пільги. Про це йдеться у статті 24 каналу.

Цього року держава посилила контроль за виплатами субсидій з огляду на те, що фальшиві пільговики коштують держбюджету кількох мільярдів гривень щомісяця.

Причиною анулювання субсидії може бути наявність заборгованості. Керуючі компанії та ОСББ зобов'язані щомісяця інформувати Управління соціального захисту заборгованості. У разі затримки зарплати або пенсії з документальним підтвердженням, яке дозволяє обґрунтувати відсутність оплати, можна відновити анульовану субсидію. Для цього потрібно погасити борг або укласти угоду про реструктуризацію заборгованості із постачальником комунальних послуг.

Інші причини анулювання субсидії включають зміну місця проживання, смерть одержувача пільг, зазначення невірного доходу та розбіжності між заявленими та реальними даними фінансового моніторингу. Також варто зазначити, що дорогі покупки чи наявність коштів на депозиті понад 50 тисяч гривень можуть позбавити права на пільги.

Для подання заяви на отримання субсидії слід звернутися до Управління соціального захисту свого регіону, надавши необхідні документи, включаючи договір оренди житла, довідку про доходи сім'ї та інші документи. Заяву можна також подати онлайн через програму "Дія" або на сайті Пенсійного фонду, вказавши всі необхідні відомості та вибравши відповідні критерії для отримання субсидії.

Слід зазначити, що минулого опалювального сезону середня сума субсидії для громадян становила приблизно 1600 гривень щомісяця. Цього сезону очікується її збільшення через підвищення тарифів на електроенергію.

Чинні тарифи на різні комунальні послуги в Україні залишаться незмінними до кінця грудня. Однак у січні можуть бути внесені коригування.

Також Clutch писав, що українці із заборгованістю за комуналку зможуть отримати субсидії за новими правилами: що потрібно знати.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні можуть збільшитися ціни за електроенергію: які тарифи діятимуть.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою