На початок грудня поточного року в українських супермаркетах зафіксовано підвищення цін на десяток курячих яєць. Про це йдеться в матеріалі OBOZ.UA.

За даними порталу, продукція "Квочка" зросла у ціні з 54,64 гривні до 56,99 гривень, а яйця "Ясенсвіт" подорожчали з 55,53 до 57,85 гривні за десяток. В Auchan вартість десятка яєць "Квочки" складає 55,29 гривні, а у Novus – 53,99 гривні.

Ціни на перепелині яйця (20 штук) у листопаді становили 58,27 гривні.

У великих мережах супермаркетів вони виглядали так: Metro – 58,14 гривні, Auchan – 55,90 гривень, Varus – 59,90 гривень, Megamarket – 59,70 гривень.

Ближче до Різдва та Нового року в Україні прогнозується збільшення цін на продукти, попри складну ситуацію у країні. Споживачі активізують попит напередодні свят, проте можна значно заощадити, попередньо закупивши деякі продукти та товари.

Зокрема, ціни на алкоголь, згідно з аналітиками, збільшуються на 10-20% напередодні свят.

Зазначається, що в зимовий період зміни у цінах на продукти будуть зумовлені їх індивідуальними характеристиками та особливостями. Важливо наголосити, що запаси вітчизняних овочів та фруктів скоротилися приблизно на 60%, що може вплинути на вартість цибулі.

Формування цін на овочі схильне до впливу обсягів пропозиції, платоспроможного попиту населення, а також витрат на їх зберігання та транспортування. Підвищення тарифів на електроенергію для промислових виробників та зростання цін на пальне також впливають на підсумкову вартість товарів.

Необхідно враховувати, що у разі підвищення внутрішніх цін у країнах-імпортерах з будь-яких причин це також позначиться на внутрішньому ринку України.

Раніше Clutch писав, що у супермаркетах України продовжують зростати ціни на різні продукти: які цінники на прилавках.

Також повідомлялося, що у листопаді змінилися ціни на цукор, хліб та олію: на чому доведеться економити українцям.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою