У міру наближення новорічних свят збільшується попит на овочі з теплиць. Попри те, ще рано починати запасатися цими продуктами, ціни на них вже помітно підіймаються. Портал Мінфін повідомив про зміни у цінах на тепличні овочі на початку грудня поточного року.

Незважаючи на складні обставини, українці прагнуть урізноманітнити свої святкові столи свіжими овочами, такими як помідори, огірки та перець. Однак у поточному 2023 році ціни на ці овочі зростають настільки стрімко, що свіжі овочі для новорічного столу, ймовірно, стануть недоступними для багатьох.

Помідори

Ціни на помідори тепла показують різні динаміки. Наприклад, червоні помідори на початку грудня значно знизилися у ціні. Вартість варіюється від 75,20 грн/кг до 70,54 грн/кг. Натомість рожеві помідори, навпаки, подорожчали, збільшившись з 87,75 грн/кг до 91,26 грн/кг.

Огірки

У супермаркетах та на ринках ціни на огірки суттєво зросли в середньому: від 76,14 грн/кг до 88,19 грн/кг. Гладкі огірки подорожчали на понад 30 грн за кілограм, варіюючись від 71,87 грн/кг до 102,40 грн/кг. А їхні колючі побратими також додали у ціні, змінюючись з 93,57 грн/кг до 109,90 грн/кг.

Перець

Болгарський жовтий перець зараз не виявляє тенденції до подорожчання. Його вартість, навпаки, тимчасово знизилася більш ніж на 11 грн.: з 152,89 грн/кг до 141,13 грн/кг. Незважаючи на таке зниження ціни на 7,7%, для менш забезпечених українців це все одно мало змінює. У будь-якому випадку вартість перцю залишається високою і не всі можуть дозволити собі його купити.

В Україні також відбувається різке збільшення цін на картоплю. Однак його вартість поки не досягла рівня цін на тепличні овочі.

Важливо відзначити, що будь-які зміни внутрішніх цін у країнах-імпортерах з будь-яких причин також вплинуть на внутрішній ринок України.

Раніше Clutch писав, що в супермаркетах України продовжують зростати ціни на різні продукти.

Також повідомлялося, що у листопаді змінилися ціни на цукор, хліб та олію.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою