Для виходу на пенсію у віці 60 років громадянам України потрібно мати трудовий стаж не менше 30 років. Однак іноді у людей не вистачає кількох років для досягнення необхідного стажу, і в таких випадках можливе офіційне придбання страхового стажу.

Інформацію про таку процедуру щодо докупки страхового стажу в Україні надало Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області.

Страховий стаж є періодом роботи працівника, протягом якого роботодавець або сам працівник сплачували страхові внески до Пенсійного фонду у розмірі не менше 22% від мінімальної заробітної плати. Торік Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який спростив процес набуття страхового стажу.

Відповідно до законопроєкту № 7649, фізичні особи можуть докупити страховий стаж, який бракує, для виходу на пенсію. Ефективною вимогою є наявність даних про фізичну особу в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку.

Вартість року страхового стажу безпосередньо залежить від мінімального розміру єдиного соціального внеску (ЄСВ), який, своєю чергою, визначається мінімальною зарплатою. У поточному 2023 році встановлений розмір мінімальної зарплати становить 6700 гривень та відповідний ЄСВ становить 1474 гривень.

Для розрахунку вартості страхового стажу необхідно:

  • Помножити страховий внесок ЄСВ на коефіцієнт компенсації та кількість місяців, що бракують.
  • Застосувати коефіцієнти до стажу: 2 для одного року, 1,8 для двох років та 1,6 для трьох років.
  • Розрахувати мінімальний розмір внеску за один місяць страхового стажу за договором про добровільну участь: 2860 гривень з 1 січня та 2948 гривень з 1 жовтня.

Отже, при складанні обчислень за рік додаткового стажу доведеться заплатити 34 320 чи 35 376 гривень. У разі необхідності купівлі трьох років стажу для виходу на пенсію витрати становитимуть приблизно 100 тис. гривень.

ЄСВ може бути сплачено або щомісяця, або одним платежем. Вибираючи другий варіант виплата здійснюється протягом 10 днів з моменту підписання договору, при цьому сума стажу множиться на коефіцієнт 2.

Раніше Clutch повідомляв, що в Україні продовжують посилювати вимоги до майбутніх пенсіонерів: що зміниться.

Нагадаємо, що українцям збільшать пенсійні виплати з 1 січня: скільки платитимуть.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою