6 грудня відзначається День святого Миколая, який є очікуваною подією для вірян різного віку. Діти та дорослі з нетерпінням чекають на цей день. Діти, які поводилися добре протягом року, сподіваються на подарунки від Святого Миколая, тоді як ті, хто не слухав батьків, можуть чекати на лозину.

Історія свята Дня святого Миколая

Історія цього свята пов'язана з днем ​​уявлення Миколи, архієпископа Мир Лікійських (Візантії). Особливого значення надається звичаєм дарувати подарунки, пов'язані з історією, коли святий Миколай, бувши єпископом, врятував кількох дівчат від лиха.

Вони жили в бідній родині, і їхній батько збирався видати їх заміж зароблянням грошей нечесним шляхом. Микола, дізнавшись про це, використав свою спадщину, щоб допомогти їм, щоночі таємно підкидаючи золото в їхню кімнату.

Що потрібно робити на день Миколи Чудотворця

Цього дня традиційно заведено відвідувати церкву та молитися святому Миколаю про добробут та заступництво у різних ситуаціях життя. Також вважається, що цей день сприятливий для укладання договорів та спілок, оскільки святий Миколай є заступником від обману.

Згідно з переказами, у День святого Миколая Микола Угодник обходить землю, виганяючи нечисть, тож цього дня заведено влаштовувати гуляння. Головною традицією є дарування подарунків дітям. Слухняні діти знаходять під подушкою або в шкарпетках солодощі та подарунки, тоді як неслухняні можуть чекати різки чи вугілля.

Що не можна робити у День святого Миколая

На День святого Миколая існує низка заборон, які дотримувались у давнину. Фізично важка робота, шиття, вишивання, в'язання та прасування вважалися неприйнятними у цей день. Також важливо було не відмовляти в милостині та допомоги нужденним.

На цей святий день не можна було виявляти лихослів'я, брати участь у конфліктах, лаятися чи бажати зла іншим. Батькам було рекомендовано утримуватися від лайки на своїх дітей.

Також у День святого Миколая заборонялося вживати м'ясні та молочні продукти у зв'язку із продовженням Різдвяного посту. Підстригання волосся в цей день також було неприпустимим, оскільки вважалося, що це може "зрізати удачу".

Існували також народні прикмети, в які вірили у давнину:

  • Іній на деревах вважався провісником щедрого врожаю хліба.
  • Якщо сніг випаде до 6 грудня, очікується морозна зима.
  • Кількість снігу на День Миколи передбачала кількість трави на Миколу Весняного.
  • Наші пращури помітили, що в цей день погода буде холодною.
  • Дощ у День Миколи свідчив про добрий урожай озимих.
  • Якщо до Миколи замітає слід, радили уникати дороги від Миколи до Різдва.

Також ми ділилися рецептом домашнього печива до Дня святого Миколая.

Тим часом у Києві почали встановлювати головну новорічну ялинку країни.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою