Перевірка лічильників комунальних послуг в Україні, яка була тимчасово припинена у зв'язку з дією військового стану, тепер відновлена ​​відповідно до нової постанови уряду. Згідно з новими правилами, всі громадяни, у яких закінчується термін дії перевірки, повинні пройти цю процедуру протягом трьох місяців після опалювального сезону. Про це повідомляє Кабмін.

Громадянам, які забули про останню перевірку, фахівці відділів зв'язку із споживачами нагадають їх про необхідність проходження повірки. Якщо клієнт не звернеться самостійно, його пристрій може бути демонтовано для проведення перевірки.

Виняток становлять громадяни, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, яким дозволено відкласти перевірку до кінця військового стану та на три місяці після його завершення. Також для тих, хто проживає на території бойових дій, термін відстрочення перевірки складає 6 місяців після скасування військового стану.

Процедура перевірки може зайняти до 5 днів, і вона включає в себе зняття і перевірку пристрою фахівцями. Монтаж та демонтаж лічильника повинні відбуватися у присутності споживача, а після перевірки лічильник пломбується, складається відповідний акт, і споживачеві віддають один екземпляр.

Оплату за перевірку лічильника газу та електроенергії здійснює постачальник, тоді як лічильник на воду та тепло оплачує сам споживач, якщо тариф не передбачає інше. Невиконання перевірки може призвести до нарахування комунальних послуг за нормативами, а не за фактичним споживанням, що може суттєво збільшити витрати на комунальні послуги для споживача.

Нагадаємо, що в Україні можуть збільшитися ціни за електроенергію: які тарифи діятимуть.

Також ми повідомляли, як знизити платіжки на світ вдвічі.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою