У наступному році для певних категорій громадян планується індексація за новою солідарною пенсійною системою, і перерахунки будуть проводитись у три етапи: у січні, березні та липні. Про це пише "24 економіка".

Згідно з новими правилами, пенсія має становити 30% від середнього заробітку, і її нарахування проводитиметься з використанням коефіцієнтів та балів. Це дозволить людям з аналогічними умовами виходу на пенсію отримувати схожі пенсійні виплати та однакову індексацію.

Індексація торкнеться всіх пенсій, і її розмір залежатиме від рівня інфляції та середньої заробітної плати. Реальні цифри та темпи зростання будуть визначені після отримання статистичних даних за 2023 рік, що дозволить розпочати обговорення на початку 2024 року.

Найближче підвищення пенсій очікується у січні 2024 року, коли збільшиться прожитковий мінімум. Після цього відбудеться збільшення розміру інших надбавок, таких як за особливі досягнення, доплати ветеранам війни та інші. Також передбачається зростання максимальних пенсійних виплат із 20 930 до 23 610 гривень. Пенсії за понаднормовий стаж також збільшаться з 20,9 до 23,6 гривні за кожний додатковий рік.

Важливим моментом є збільшення пенсій для громадян, які досягли 65 років та мають необхідний страховий стаж, на початку 2024 року. Їхня пенсія не може бути меншою за 40% мінімальної зарплати і збільшиться до 2840 гривень.

Щодо індексації, у січні та липні очікуються підвищення для тих пенсіонерів, які отримують мінімальні пенсії у 65 років з повним страховим стажем. У березні індексація зачепить усіх, чиї пенсії підлягають індексації за планом. Також певна категорія пенсіонерів зможе оформити щомісячну доплату у розмірі 944 гривні, якщо вони відповідають певним критеріям: досягли 80 років і старше, самостійно проживають, потребують постійного стороннього догляду та отримують пенсію за віком.

Ще редакція Сlutch радить прочитати:

Топ-5 перекусів: корисна ситість під рукою